Majstrovská trieda „Učíme deti skladať hádanky

Oľga Kostrubová

Cieľ majstrovská trieda: demonštrovať techniku tvorenie hádaniek, metódy práce s obrázkami a mnemotable. Na príklade konkrétnej hodiny predstavte etapy tvorenie hádaniek.

Úlohy:

Učte sa makeup obrazové charakteristiky predmetov tým hádanky;

Rozvíjať tvorivú rečovú aktivitu, schopnosť samostatne myslieť, analyzovať, porovnávať; logické, vizuálno-figuratívne myslenie; pozornosť;

Rozvíjajte zmyslovú sféru;

Kultivovať vynaliezavosť, vynaliezavosť, rýchlosť reakcie; schopnosť počúvať jeden druhého.

Vývojové prostredie: hračky (mačka, zajačik, taniere, obrázky predmetov, mnemotechnické tabuľky, truhlica, šatka.

prípravné práce: vypracovanie opisné príbehy, d \ a "Ktorý?", "Výber epitet", "Výber akcií".

Priebeh kurzu.

Učiteľka hlási, že všetci boli pozvaní navštíviť jej babičku - Enigma. Dospelý sa ponúkne, že zavrie oči a nechá sa prepraviť tajomná krajina kde tá babička býva.

Hostia sa stretávajú so smutnou babičkou - Hádanka a informuje ože mala vnučku Mášu, ktorá zabudla zavrieť truhlicu, kde držali hádanky. Všetky hádanky sú preč. Enigma obracia sa na deti s prosbou o pomoc.

1. Priamy popis charakteristických znakov predmetu bez jeho názvu.

Babička a deti skúmajú hračkársku mačku.

Čo môžete povedať o mačke? Čo je ona? (sivá, mäkká, nadýchaná)

Čo mačka najradšej jedáva? (mlieko)

Akú pieseň spieva?

Deti s babičkou vymyslieť hádanku: „Šedé, nadýchané mlieko koluje, spieva pieseň – mňau, mňau! Kto je to?"

Babička ponúka opakovanie hádanka vedľa hrudníka a zatvorí ho. Aby bolo nové záhada zostala v truhle.

Pri pohľade na zajačika vymyslieť hádanku: „Malá biela hrudka, dlhé uši, miluje mrkvu. Kto je to?"

2. Tajomstvo, vypracované protirečivou metódou.

Po preskúmaní hlbokej a plytkej dosky sa získa nová tajomstvo: "Som rôzne:

Čistá a špinavá

Plné a prázdne

Hlboké a plytké. A moje meno je...“

3. Tajomstvo, negovaný.

Obrázky kurčaťa, slnka, srsti, páperia a skladajú sa frázy: žltá ako slnko; našuchorený ako kožušina; ľahký ako bodliak. Oddeľte každý pár výrazom "ale nie" získať porovnávacie frázy s prvkom hádanky: "Žltá, ale nie slnko"

"Načechraný, ale nie kožušinový"

"Svetlé, ale nie nadýchané"

Nový hádanka„Žltá, ale nie slnko.

Nadýchané, ale nie kožušinové.

Ľahké, ale nie nadýchané.

Kto je to?" schovať sa aj do truhlice. Podľa tejto metódy deti spolu s dospelým urobiť hádanku o lopte.

Repová hádanka je vymyslená pomocou mnemotechnickej tabuľky zobrazenej dospelou osobou.

„Koľatá, nie lopta. Žltá, nie slnko. S chvostom, nie myšou“.

Babička ďakuje za pomoc a lúči sa s chlapmi.





Súvisiace publikácie:

Korekcia rozvoja všeobecnej motorikyJedna z divízií nášho holdingu vznikla na pomoc deťom so zrakovým postihnutím. Denne.

Majstrovská trieda „Učíme deti staršieho predškolského veku pracovať s konštruktérom vo vývoji detí“ Velkroshka “ Majstrovská trieda „Výuka detí staršieho predškolského veku pracovať s konštruktérom vo vývoji detí“ Velkroshka „(Táto majstrovská trieda.

Hudobná karta Zabavushka: - Ahoj, dobrí ľudia! Ahojte Rusi! Ahojte červené dievčatá! Prosím ľudí.

Účel: Vyškoliť účastníkov majstrovskej triedy v používaní hlukových hudobných nástrojov pri práci s predškolskými deťmi. Úlohy:.

Majstrovská trieda pre učiteľov logopedických skupín „Učíme deti s OHP čítať a písať“ Mestská rozpočtová predškolská vzdelávacia inštitúcia Centrum rozvoja dieťaťa Materská škola č. 88 Odbor správy „Úsmev“.

Načítava...Načítava...